نگاه محسنی

مجموعه ای از دین فلسفه و عرفان و سیاست

نگاه محسنی

مجموعه ای از دین فلسفه و عرفان و سیاست

سرانجام مهم است نه حال فعلی

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

اینستاگرام


یک نکته دیگه همه که باید رعایت بشه اینه که حتما سیم کارت های فروخته شده یا امانت داده شده به دوستان و اقوام را قبل از هر کار تخلیه اطلاعاتی کنید (یعنی شماره ها و حساب های اجتمایی روش رو پاک کنید )و حتما به افراد اطلاع بدین که شماره شما عوض شده و از همه بخوایید که شماره رو پاک کنند.


لازم به ذکر است که هر کدام از بند های بالا اجرا نشود اکانت شما یا مورد ردگیری افراد نا شناس است و یا به زود مورد حمله هکر ها قرار خواهد گرفت.


لطفا هیچ کد ریاضیاتی را به کسی ندهید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۵ ، ۱۵:۳۳

حضرت آقای سید علی خامنه ای چند روز قبل در مراسم رحلت رهبر فقید جمهوری اسلامی فرمودن آمریکا یک هواپیما را با 330 سرنشینش ساقط می کند ما باید به اسناد آن ها اعتماد کنیم .
آقای خامنه ای به نظر شما واقعا امروز من حق اعتماد به استناد و حرف های شما را دارم مگر نه ای که در هر دو حادثه جان افراد بی گناه بسیاری گرفته شد و راز ها ی بسیاری ساخته شد. پس چرا همیشه وقتی نوبت به آن موضوع که می رسد ساکت می شوید. بنا به تجربه این را عرض می کنم اگر روزی اوباما یا ترامپ یا هر یک از آمریکایی های دیگر همین استدلال را برای شما استفاده کنند یا اصلا این نه بمب گزاری در آن هواپیمای که دانشجو های آمریکایی در او حضور داشتند و... واقعا شما آن موقع جوابی برای این استدلال شکننده تان دارید آیا خلاصه این مطلب بنده تهش به همان ضرب المثل معروف ختم نمی شود که میگوید دیگ به دیگ می گوید روت سیاه .کاش کمی هم به فکر مردم بودید و کاش بر پایه خیالات به سراغ آمریکا نمی رفتید اگر واقعا انقلابی هستید و اگر هم دیپلمات نیستید پس پای خود را از کفش تنگ  مسائلی که تجربه در آن ندارید خارج کنید تا اهل آن با مواضین علمشان مقابله به مثل کنند بلند داد زدن هنر نیست درست و به جا داد زدن هنر است .
وسلام علیکم 

خب اگر واقعا آمار کشت کشتدار یک حکومت میزان صحت آرای آحکومت است بس وای به حال خودتان که به تعداد نا معلومی در سال 67 اعدام کردید و جای آن را نگفتید و بر سر همان جنازه ها پارک ساختید .


این نوشته بدون غرض و مرض سیاسی نوشته شده تا شاید در گوش آقایان شنیده شود .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ خرداد ۹۵ ، ۱۵:۳۹
Mohsen Fashi
   

نویسنده: برگرفته از نظریات فقهى مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمى صانعى مدظله العالى
آخرین ویرایش: 1389/3/6
ناشر: انتشارات فقه الثقلینتدوین: مؤسسه فرهنگى فقه الثقلیننوبت چاپ: اول / بهار 1389لینک خریدش رو پیدا نکردم از همون جهت نذاشتم ولی اگر یک زمانی قصد خرید این کتاب رو داشتید از دفاتر و یا سایت معظم اله این کار انجام بدین چون هر کسی از این کتاب ها و نویسنده ها نمیاره.یه خاطره بگم چند سال پیش دفتر آیت الله منتظری یک dvd ساخته بود جهت معرفی مرحوم آیت الله منتظری منم درخواست کردم که برام بفرستند و حاج احمد آقا منتظری اون بسته رو برام فرستاد کلی هم طول کشید بگزریم موقعه ای که او بسته به دستم رسید پست چی با تعجب نگاهم کرد با لبخندی  گفت تو با این قد و هیکل طرف دار این بزرگواری گفتم جرمه گفت تو این حکومت بله گفتم خب  بگیب بیان ببرنم واسه چی من الان زندان نیستم دیدم خندید گفت چون من و شما هم بندیم و رفت .اما برسی کتاب کتاب خوبیه برای اهل خواندن و تحقیق هر آنچه راجب موسیقی وجود داره داخل کتاب موجود از نظر های شیخ انصاری تا فارابی و بقیه بزرگان و در نهایت نظری رو صادر می کنند که من قبل از خوندن این کتاب هم اون نظر رو داشتم اینکه موسیقی از اساس چیز بدی نیست .در اوایل کتاب احساس کردم دارم شریعت عقلانی مرحوم احمد قابل (فقیه و نو اندیش دینی ) رو دارم می خونم خیلی بعضی از استدلال ها ی کتاب به اون شبیه بود به خصوص این که می فماید خداوند زیباست و زیبایی را دوست می دارد آن هم چند بار .خلاصه اگر می خواهید در باب غنا هم با آرای فقهای متأخر و معاصر آشنا بشید این کتاب مطالعه کنید. وسلام عیلکم.

رو نوشت از سایت معظم اله http://saanei9.tk/?view=01,00,00,00,0


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۱۶
Mohsen Fashi

به نام خالق ماه عشق شعبان 
به نام خدایی که این ماه میزبان ماست 
چند نکته رو قبل از این ایام مبارک می خواستم تذکر بدم به تمامی مومنان 
1-اول به خاطر روزه گرفتن تون بر سر کسی منت نگزارید که کل ارزشش بر باد می رود.
2-روزه دار با روزه خوار فاقد فرق است اگر از روزه عشق به خدا حاصل نشود.
3-کمک به کسانی که فقیر هستند در این ماه و در هر ماهی لازم است اگر سفره افطاری می اندازید  تلاش کنید که در اطرف شما در هیچ ماهی کسی گرسنه سر بر بالین نگزارد .
4-قدر شب های رمضان خیلی بالاست انسان زمانی که تمام روز را گرسنه بود در هنگام افطار بیشتر به فکر سیر شدن است یادمان باشد که درجه عشق به خدا در ساعات گرسنگی و سیری سقوط نکند. 
5-ختم قرآن در ایام بیکاری جای خوابیدن فراموش نشود.حدیثی که راجب خواب در ماه رمضان است فقط دلالت ثواب بیشتر و استفاده بهتر از وقت دارد و الی که خدا از تنبلی و تنبلان و تن پروران بی زار است
6- اگر توان گرفتن روزه را ندارید نگیرید که فردا بگویید ضخم معده ام از اسلام است و خدای اسلام .
اما بخش دوم 
این که اسلام دین اختیار در مقابل اجبار هاست بر هیچ کس پوشیده نیست بس از شما مقامات حکومت به قول خودتان الهی و اسلامی را تقاضا می کنم که شلاق زدن روضه خوارها و جریمه را تعطیل کنید خداوند خود گیرنده حقوق است نماز و روزه افراد مسئله شخصی است و به احدی ارتباط ندارد  اگر واقعا دلسوز دین مردمید مشکلات اقتصادی و اختلاف طبقاتی را حل کنید با ظاهر کاری نمی توان سلامت یک جامعه را تضمین کرد .


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ خرداد ۹۵ ، ۱۶:۴۶
Mohsen Fashi

احتمالا خبر درد ناک خودکشی کارگر شادگانی رو شنیده اید و احتمالا خبر شلاق خوردن کاگران معدن طلای آق‌دره.

واقعا ما در حال عظیمت به کجا هستیم واقعا آیا یکی از مسولین صدر کشور می تواند چهار ماه بدون حقوق سر کند یعنی بدون حتی یک ریال دریافتی از مقام رهبری گرفته تا پایین تر آن می توانند گذران عمر کنند .
در حال تنظیم بحثی راجب گشت نظافت بودم که اخبار باعث شد آن ها را نیمه تمام رها کنم اما مانده بودم که چه بگویم از حدیث نوبی بگویم که می فرماید :حقوق کارگر را قبل از خشک شدن عرقش بپرداز یا این که از علی مرتضی بگویم که می گوید هرجا فقر حاکم شد دین میرود ویا آن حدیث را از پیامبر به یاد آقایان بیاورم که می گوید هر کجا ستمی بر مردم برود دولتی مطلع باشند و مدارا کنند نقض پیمان رسول الله شده . من نمی دانم امثال علم الهدا که موسیقی را صدای جهنمیان می خواند و کنسرت ها را لغو می کند دقیقا چرا زمانی که نوبت به قنای مظلومین می رسد لال می شوند و یا خود را به کری و کوری می زنند .
آنانی که حجاب را به چاهی پر نشدنی با اموال بیتالمال کرده اند قطعا می دانند فقر عامل اصلی فحشا از سال ها قبل بوده.خب چرا به این آقایان به فکر حقوق مردم نیستند ؟ گاهی با خود می گویم کاش و کاش حضرات سر سوزنی به دین محمد و اخلاق محمد عمل می کردن 1400 سال گذشته هنوز و هنوز شعار 

می دهند ظلم می کنند و در مقابل ظلم سکوت می کنند و ادعای انتظار مهدی معود را دارند .


وسلام علیکم. 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۳۸
Mohsen Fashi

تو این چند روز چیز های زیادی شنیدم از روشنفکران دینی و غیر دینی اما کلام من ثابت است گویند یا نگویند مهدی هست و کنار ما هست.
اما ناظر بر عمال ما نیست مهدی هست اما مسلمان ها جمیعا 313 نفر نیستند مهدی کنار ماست اما ریا کاری ما مانع دیدنش می شود.
مهدی هست نه برای شیعه به قول مرحوم مطهری قالتاق
 مهدی هست نه برای سنی سلفی و منکرش
 مهدی هست نه برای مسیحی عمرانی
مهدی هست نه برای یهودی کلیمی 
مهدی هست نه برای زردتشتی ها 
مهدی هست نه برای بودایسم و... 
بلکه مهدی برای بشارت بشر هست و برای همه .
مهدی در تمام ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی وجود دارد حتی در روانشناسی هم همه به دنبال یک روز خیلی خوب برای همه هستند بگزیرم که بعضی ها روز های بد تر از بد امروز را همان روز می خوانند.
مهدی در حکومت مقدس آقایون مورد احترام است البته نه مهدی مخالف آقایون بعید هم نیست که مانند بها ال.... برای خود مهدی بسازند و قالب ملت از همه جا بی خبر بکنند که متاسفانه این بدل بازی ها را در جمکران انجام داده اند با نامه های پولی و حق پخش مستقیم جمکران و.... 


یادم هست که سال ها پیش جوانی بی اطلاع تر از خودم (جناب مثلا استا د آقای رافعی پور) گفته بود عربستان سعودی دور کعبه نیرو مستقر نموده که اگر مهدی آمد آن را به شهادت برسانند کاری با این ستدلال مندآبادی ندارم کاری هم به جنایات حکومت سعودی ندارم چون حکومت مقدس آقایان هم فرقی با آن ها در ظاهر گرایی و ... ندارد ولی یک درصد احتمال بدهید که مهدی (عج) بپرسد  بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ؟ که فعالین سیاسی دانشجویی به کدام گناه کشته شده اند ؟ بپرسد که چرا فلان دانشجو در زندان سرطان گرفته؟ چرا نرگس محمدی در ایام زندان چرا دوباره به زندان محکوم شده ؟قطعا جواب آقایان همان سکوتی است که اعراب جاهلی و ظالمان دیگر خواهد بود  و آن زمان اساتید دیگری پیدا می شوند که حکم مقابله با مهدی خارجی را خواهند داد کما این که روایات قابل تکرار است .

قصد نداشتم راجب این مسئله چیزی بنویسم اما اینقدر دروغ وارد مسئله مهدویت کرده اند و آن را نسبت به هر کسی که خواسته اند چرخانده اند که نوشته من شاید بخش کوچکی از خوزعبلات جریان بیست بیست و کیهانیان را جواب دهد گاهی با خودم می گیم که این اساتیدی مانند مصباح که اینقدر در ظاهر گرایی یل هستند چگونه است که در مقابل حکومت غیر اسلامی و مقدس آقایان سنا گو و موافق است مگر چشمانش بینا نیست ؟

با این سخن داستان را تمام کنم

کاش من هم از تکویر کنندگان مهدی فرزند حسن العسگری فرزند علی النقی فرزند محمد التقی فرزند موسی الرضا فرزند موسی الکاظم فرزند موسی الجعفر فرزند محمد باقر فرزند علی ابن حسین فرزند علی ابن حسین  فرزند علی ابن ابی طاللب از کنیه ابوالحسن نباشم.


وسلام علیکم۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ خرداد ۹۵ ، ۱۴:۵۲